Ministerka Matečná sa vehementne bránila v parlamente. – Zdravé Noviny

Ministerka Matečná sa vehementne bránila v parlamente.

V parlamente prebieha mimoriadna schôdza, na ktorej opozícia žiada koniec Gabriely Matečnej vo funkcii ministerky pôdohospodárstva. Podarí sa im to? Vyslovenie nedôvery ministerke pôdohospodárstva Gabriele Matečnej (nom. SNS) je jediným bodom mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, ktorú vo štvrtok otvoril predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Rokovanie iniciovali 44 podpismi opozičné strany SaS, OĽaNO a Sme […]

Pôdohospodárstvo na slovensku

V parlamente prebieha mimoriadna schôdza, na ktorej opozícia žiada koniec Gabriely Matečnej vo funkcii ministerky pôdohospodárstva.

Ministerka pôdohospodárstva Matečná

Podarí sa im to?

Vyslovenie nedôvery ministerke pôdohospodárstva Gabriele Matečnej (nom. SNS) je jediným bodom mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, ktorú vo štvrtok otvoril predseda parlamentu Andrej Danko (SNS).

Rokovanie iniciovali 44 podpismi opozičné strany SaS, OĽaNO a Sme rodina.

Trojica strán o Matečnej tvrdí, že zaviedla nekalé praktiky do prerozdeľovania finančných prostriedkov určených pre Slovensko v rámci Spoločnej poľnohospodárskej politiky. Zároveň jej vyčítajú, že ešte ako generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu (SPF) zaviedla podvodné praktiky, o čom “existujú nespochybniteľné dôkazy”.

V neposlednom rade je v dôvodovej správe tvrdenie, že Matečná pokračuje v nekalých praktikách aj ako ministerka a zastupuje skôr oligarchov ako skutočných roľníkov, pričom svojím konaním ohrozuje budúce zdroje pre Slovensko na regionálny rozvoj.

Vláda s odvolaním Matečnej nesúhlasí a návrh opozičných poslancov vníma ako vytĺkanie politického kapitálu. Matečná podľa názoru kabinetu od roku 2016 vykonala množstvo konkrétnych systémových opatrení v sektoroch poľnohospodárstva, potravinárstva, ale aj lesníctva a rozvoja vidieka.

0 comments

Leave a Reply

Sign In

Reset Your Password

Email Newsletter