Pestrec Mariánsky prírodný liek pre pečeň – Zdravé Noviny

Pestrec Mariánsky prírodný liek pre pečeň

Pečeň ako zásobáreň dôležitých látok Pečeň je ako súčasť tráviaceho traktu je jedným z najdôležitejších orgánov nášho organizmu. Plní veľké množstvo procesov, ktoré majú bezprostredný vplyv na chod celého organizmu. Zohráva jednu z najdôležitejších úloh v procese odbúravania rôznych látok z tela (detoxikácia), a to tých čo prichádzajú zvonka, napríklad potravou, ako aj toxických látok, […]

Pečeň ako zásobáreň dôležitých látok

Pečeň je ako súčasť tráviaceho traktu je jedným z najdôležitejších orgánov nášho organizmu. Plní veľké množstvo procesov, ktoré majú bezprostredný vplyv na chod celého organizmu.

Zohráva jednu z najdôležitejších úloh v procese odbúravania rôznych látok z tela (detoxikácia), a to tých čo prichádzajú zvonka, napríklad potravou, ako aj toxických látok, ktoré vznikajú pri premene látok v našom organizme.

Práve do pečene totiž smeruje veľká časť toho, čo prijmete do organizmu. Teda potraviny, vitamíny, ale i lieky a škodlivé látky.

Pečeň ako centrála metabolizmu je aj miestom výroby mnohých dôležitých látok, napríklad niektorých zložiek krvi, alebo žlče. Ďalšie látky sa tu ukladajú do zásoby a iné odstraňujú z krvného obehu a následne preč z tela.

Ako jej pomôcť pri samo regenerácií

FUNKCIE PEČENE

Vo vašej pečeni prebieha v každej sekunde niekoľko tisíc procesov. Práve teraz vaša pečeň usilovne očisťuje krv, štiepi dôležité látky, aby sa nové mohli skladať, tvorí žlč, červené krvinky a hemoglobín… Pečeň plní hneď niekoľko nepostrádateľných funkcií:

Detoxikácia organizmu

Pečeň odbúrava z pretekajúcej krvi škodlivé alebo jedovaté látky. Dá sa teda povedať, že svojou funkciu pripomína filter. Zachytáva a spracováva i toxické látky vznikajúce v tele.

Pomáha tvoriť, obnovovať a riadiť telo

V pečeni vznikajú bielkoviny a ďalšie dôležité látky – enzýmy zúčastňujúce sa na výrobe energie, hormóny stimulujúce činnosť ostatných orgánov a bielkoviny udržujúce rovnováhu tekutín v tele.

OCHORENIA PEČENE
Choroby pečene a žlčníka sú najčastejšie vyvolané infekciou, pôsobením jedovatých látok, napríklad alkoholom či drogami, poruchami zásobenia tkanív krvou, chybami enzýmov a nádormi. Medzi najčastejšie ochorenia pečene a žlčníka, ktoré pomáha liečiť Pestrec mariánsky, patria: Cirhóza pečene, Nádory (karcinómy) pečene, Hepatitída (žltačka), Steatóza (stukovatenie) pečene…
AKO ZISTÍM, ŽE MOJA PEČEŇ NIE JE V PORIADKU?
Pečeňové funkcie nie sú narušované len zo zjavných a závažných príčin, ako infekcie a akútna intoxikácia. Pečeň moderného človeka bežne podstupuje zvýšenú záťaž vplyvom znečistenia životného prostredia, kozmetiky, čistiacich prostriedkov, nevyváženej stravy s nadbytkom chemikálií, stužených tukov, konzervantov. Pečeni škodí aj stres, prepracovanie a plytké dýchanie, užívanie liekov vrátane hormonálnej antikoncepcie, alebo liekov na podporu plodnosti. Pri dobrej genetickej výbave sa táto záťaž nemusí nijako prejaviť, ak však máte predispozíciu na oslabenie pečene, môže zhoršená funkcia vašej pečene prejaviť ako:
Kožné problémy : ekzémy, akné, žltkasté sfarbenie pokožky
Problematická menštruácia : veľmi silné alebo slabé krvácanie, bolesti pred a počas menštruácie, PMS a iné symptómy súvisiace s estrogénovou dominanciou (vaječníkové cysty, myómy, endometrióza)

 

Užívanie a dávkovanie Pestreca mariánskeho

Drvený Pestrec mariánsky konzumujte priamo, 4x denne 1 čajovú lyžičku (3-4 g), približne 45 minút po poslednom jedle a 45 minút pred ďalším jedlom. Pestrec tak nebude v žalúdku zmiešaný s ďalšou potravou a účinné látky (komplex flavolignanov – silymarín) sa takto môžu účinne vstrebať. Dávkovanie si môžete podľa potreby upraviť aj na 2x denne 2 čajové lyžičky.

Drvinu v ústach premiešajte so slinami (kvôli rýchlejšiemu stráveniu a distribúcii prospešných látok, sliny obsahujú tráviace enzýmy) a prehltnite. Pre uľahčenie prehĺtania priebežne zapíjajte dostatočným množstvom vody (cca 150-200 ml na čajovú lyžičku). Ak vám nevyhovuje premiešanie so slinami, pestrec môžete pokojne zapiť vodou.

0 comments

Leave a Reply

Sign In

Reset Your Password

Email Newsletter